Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Güçlü Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Organizasyon yerında İstanbul Entelektüel Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek dalünde marka üretimu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk posta önemli üniversite kurumlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece yetişek dalünde ocak olarak birsonsuz markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En koskocaman ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası faal çhileışmalar yürüten KALKO, birsonsuz ayak topu, basket kulübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde yan aldığı önemliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cepheı sıra Türkiye’nin en koskocaman özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 senedir idare kurulunda yan almaktadır.

KALKO, yetişek yerında yaptığı muvaffakiyetlı antreimlerden dolayı birsonsuz cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek yerında projeler yürütmektedir. Her yıl birsonsuz öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile baş başa öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko