Aşk Ve İlişki Astrolojisi

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair uzay cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir uzay marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına doğrultu veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri kabilinden şahsi detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında essah adımları atmaları için tavsiyelerde bulunur ve uğur gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa fail ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak konum aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temaşa fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene süresince hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kebir ilgi göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle tevellüt haritası yorumlamak, şahsiyet analizi evlendirmek, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, afiyet astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin hayatındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en baz görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve namına bakarak hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin katiyen bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında elan bir tomar veri sahibi yürütmek istiyorsanız, birgani terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin için Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi için kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine bakarak belirlenir ve birgani kişiye bakarak şahsiyet ve gelecekteki vakalar hakkında veri verebilir.

  2. Aslan Burcu: Ekseri 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar için kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Doğum haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin birey yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden evetşlakin şekline gösterge paha.

Burç yorumlaması hakkında çok bir tomar veri sahibi yürütmek için, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Terim Fehvaı
Doğum haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum anında yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında veri verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin hayatındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir özge gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin hayatındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğkârimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, essah bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, doğacak tahmini ve elan sağlam çok konu hakkında veri tevdi dair epey bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan